Czym jest dochód pasywny?

Czy dochód pasywny i zysk pasywny to to samo? W jaki sposób każdy z nas może zapewnić sobie przychód pasywny? Wreszcie, czy to prawda, że inwestycje pasywne uchodzą za niezwykle bezpieczne? Sprawdźmy! Zapraszamy do lektury! 

Co to jest dochód pasywny?

Dochód pasywny to każdy dochód, który nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku, aby go otrzymać. Innymi słowy, nie musisz aktywnie uczestniczyć w biznesie, ani wydawać żadnych swoich zasobów. Wszystkie pieniądze przychodzą do Ciebie, jak dar od Wszechświata! Nie musisz na nie pracować, a nawet nie musisz być obecny w biznesie! 

Jest to największa zaleta dochodu pasywnego. Możesz łatwo i szybko zarabiać pieniądze przy minimalnym wysiłku. Jednocześnie uzyskiwanie dochodu pasywnego pozwala ograniczyć ryzyko. Jeśli biznes nie wypali, nic nie stracisz — będziesz po prostu nadal otrzymywać wynagrodzenie. Oczekujemy, że główne zalety dochodu pasywnego zostaną omówione poniżej, przy okazji opisywania każdej z metod.

Czy dochód pasywny i zysk pasywny to to samo? Nie, to nie są te same pojęcia. Różnica między tymi dwoma terminami polega na tym, że dochód pasywny to pieniądze otrzymane bez wysiłku z naszej strony, natomiast zysk pasywny to korzyści finansowe z udanego przedsięwzięcia, w które włożyliśmy własny czas i wysiłek.

Przykłady dochodu pasywnego

Porozmawiajmy teraz o rzeczywistych przykładach dochodu pasywnego. Pewna gospodyni domowa zarabia na życie, sprzedając produkty w Internecie. Założyła sklep internetowy i umieszcza reklamy na portalach społecznościowych. Jej głównym źródłem dochodu jest sprzedaż produktów w Internecie. Do tej kategorii można także zaliczyć pracę w domu, a także sprzedaż tekstów, e-booków lub innych materiałów do pobrania. 

Uczeń znajduje niezawodny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie. Decyduje się na stworzenie kursu online. Tworzy kurs wysokiej jakości i sprzedaje go za pomocą wszystkich dostępnych kanałów. Student zarabia pieniądze na kursach online. Bloger chce sprzedawać recenzje produktów. Kupuje produkt w sklepie i dokładnie go testuje. Następnie pisze recenzję o produkcie, którą później sprzedaje z zyskiem.

Innym sposobem na zapewnienie sobie dochodu pasywnego jest inwestowanie na giełdzie, która ma bardzo wysoką stopę zwrotu z inwestycji (ROI). Ważne jest jednak, aby przed skorzystaniem z tej możliwości zrozumieć, jak zmienny jest rynek. Na rynku akcji zwykle zaleca się inwestowanie w fundusze indeksowe, które pozwalają na dywersyfikację inwestycji i zmniejszenie czynników ryzyka związanych z tradycyjnymi narzędziami inwestycyjnymi, takimi jak akcje czy obligacje. Istnieją również inne doskonałe źródła zapewnienia sobie pasywnego dochodu, takie jak nieruchomości lub pożyczanie pieniędzy członkom rodziny, którzy chcą założyć własną firmę.

Jak generować dochód pasywny?

Dochód pasywny jest generowany przez inwestowanie pieniędzy w inwestycje o niskim ryzyku i wysokim zysku. Innymi słowy, nie musisz aktywnie uczestniczyć w tym biznesie, nie musisz też angażować żadnych swoich środków. Nie musisz ciężko pracować, a nawet nie musisz być obecny w tym biznesie! Inwestowanie pieniędzy w wiarygodny i obiecujący biznes to najskuteczniejszy sposób generowania dochodu pasywnego. 

Im więcej pieniędzy zainwestujesz, tym większa będzie Twoja nagroda. Dlatego zaleca się inwestowanie tylko niewielkiego procentu swoich aktywów. W dzisiejszych czasach w Internecie można znaleźć wiele możliwości biznesowych. Jeśli więc wybierzesz wiarygodny biznes, będziesz mógł uzyskiwać dochód pasywny.

Źródła dochodu pasywnego — oto zalecane metody szybkiego zarabiania!

Porozmawiajmy teraz o zalecanych źródłach dochodu pasywnego. Istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy online. Jednak niektóre z nich są bardziej wiarygodne niż inne. Przyjrzyjmy się bliżej najbardziej niezawodnym sposobom na uzyskanie pasywnego dochodu: 

– Marketing afiliacyjny – najbardziej dochodowa i popularna metoda zarabiania pieniędzy w Internecie. 

– Blogowanie – najskuteczniejszy sposób na dotarcie do dużej grupy odbiorców i szybkie zarabianie pieniędzy. 

– E-booki – dochodowy i niezawodny sposób na zarabianie pieniędzy online. 

– Generowanie leadów – skuteczna metoda sprzedaży dużej ilości produktów. 

– Marketing i doradztwo – niezawodny sposób na szybkie zarabianie pieniędzy w dużej liczbie firm.

– Nieruchomości do wynajęcia – Posiadanie własnej nieruchomości to kolejny sposób na czerpanie korzyści z posiadania domu bez konieczności przebywania w nim przez cały dzień. Możesz wynająć swoją nieruchomość na Airbnb lub innych stronach, takich jak VRBO, aby uzyskać dodatkowe źródło dochodów. Jeśli ta opcja jest dla Ciebie niewykonalna ze względu na lokalne prawo/przepisy, rozważ wynajęcie przestrzeni w swoim domu za pośrednictwem serwisów takich jak Home Away czy Air BnB, jednocześnie samemu w nim mieszkając! 

– Sprzedaż produktów – Jest to obecnie najbardziej popularna i niezawodna forma generowania pasywnego dochodu online! Wiele osób zarabia pieniądze sprzedając swoje rękodzieła, projekty, pisząc książki (lub posty na blogach), itp. Tak długo, jak te produkty są unikalne, istotne i użyteczne, będą się dobrze sprzedawać i generować zyski dla Ciebie!

Czy dochód pasywny podlega opodatkowaniu?

Nie, i nie jest wskazane przekazywanie swoich aktywów do firmy, która nie przynosi zysków, ale ma przynosić duże dywidendy. Aby móc legalnie wycofać środki ze spółki i wypłacić dywidendę, należy spełnić wszystkie wymogi stawiane przez władze podatkowe. Jednym z nich jest to, że środki powinny być generowane przez spółkę, a nie przez Ciebie osobiście. W związku z tym, jeśli uzyskałeś dochód pasywny z firmy, to Ty powinieneś płacić podatki, a nie firma.

Sposoby na uzyskanie pasywnego dochodu — podsumowanie

Podsumujmy teraz wszystkie korzyści płynące z uzyskiwania dochodu pasywnego. Dochód pasywny jest niezawodnym źródłem dochodu. Nie musisz aktywnie uczestniczyć w biznesie, nie musisz też wydawać żadnych swoich środków. 

Jednym z najlepszych sposobów na generowanie pasywnego dochodu jest biznes internetowy. Można założyć stronę eCommerce lub bloga i sprzedawać produkty na Amazon lub Etsy. Można też zarabiać na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn i YouTube. 

Istnieją również inne metody generowania pasywnego dochodu. Osoby, które posiadają nieruchomości do wynajęcia, zazwyczaj uzyskują dobry dochód w postaci comiesięcznych czeków z tytułu czynszu. Ponadto, niektórzy inwestują swoje pieniądze w fundusze indeksowe, które nie wymagają zbyt aktywnego zarządzania i regularnie wypłacają dywidendy. Inne strategie obejmują pracę w domu lub inwestowanie w nieruchomości. Inwestowanie pasywne jest niezwykle bezpieczne, ponieważ nie wymaga podejmowania dużego ryzyka i służy raczej realizacji celów długoterminowych niż osiąganiu krótkoterminowych zysków. 

Pasywne strategie inwestycyjne mają też zazwyczaj niskie opłaty i są mniej ryzykowne niż aktywne strategie inwestycyjne, ponieważ nie zarządzasz samodzielnie swoimi finansami osobistymi.